Home Home

VSTŘIKOVÁNÍ PLASTŮ

Výroba plastových dílů za pomoci vstřikovacího lisu získává čím dál tím víc na popularitě. Jedním z hlavních důvodů je fakt, že po prvotní investici do tvářecí formy dokáže tento způsob výroby dramaticky snížit výrobní náklady, tedy cenu za finální výrobek.

Prvním krokem pro úspěšnou výrobu je přesná a kvalitní konstrukce formy, kdy konstruktor zvolí vhodný materiál, tvar i to, zda může forma vyrábět více kusů najednou.

Výroba poté probíhá tak, že vstřikovací stroj nejdříve roztaví granulát zvoleného materiálu a následně jej pomocí šneku za vysokého tlaku dopraví do všech částí zvolené formy. Po zchlazení formy se z formy vyjme výrobek, který se po kontrole výstupní kvalitou může již ihned používat v dalším procesu.

VSTŘIKOVÁNÍ PLASTŮ

STROJOVÝ PARK PRO ZPRACOVÁNÍ PLASTŮ

FÜHRUNG LWF900-SV

FÜHRUNG LWF900-SV

Hmotnost vstřiku PS (g) 200
Vstřikovaný teoretický objem (cm3) 220
Vstřikovací tlak (Bar) 1437
Uzavírací síla (kN) 900

NABÍZENÉ SLUŽBY V OBLASTI ZPRACOVÁNÍ PLASTŮ

  • návrh plastového výrobku — dle Vaší představy navrhneme v prostředí SolidWorks způsobem aplikovatelným pro výrobu vstřikovací technologií
  • zhotovení počítačového 3D modelu formou tzv. 3D tisku — pro Vaši představu vyrobíme hmatatelný model, na kterém si můžete vyzkoušet funkčnost, rozměry, vzhled, popř. jiné vlastnosti a porovnat je, zdali korespondují s Vašimi představami či požadavky na konkrétní finální produkt
  • konstrukce formy ve 2D i ve 3D programu včetně simulace tečení plastu ve formě
  • výroba formy na moderních obráběcích strojích
  • odzkoušení formy
  • malosériovou výrobu vstřikovaných plastových dílů ze všech běžných termoplastů včetně plnění skelným vláknem
  • kompletace, montáž a balení výlisků